Genel Cerrahi

Klinik Hakkında

GENEL CERRAHİ KLİNİĞİ

Kliniğimiz yataklı servisi 3 adet servis kanadı ve 30 tek kişilik 15 çift kişilik olmak üzere 60 yataktan oluşmaktadır. Kliniğimizdeki tüm odalarımızda banyo, tuvalet, mini buzdolabı, refakatçi koltuğu, televizyon (her yatak için 1 adet ), kıyafet ve eşya dolabı bulunmaktadır. Bunun dışında bir adet  yataklı yoğun bakımımız mevcut olup sekiz yatak ikinci basamak ve beş yatak üçüncü  basamak yoğun bakım olup toplam 13 yatak kapasitesi mevcuttur. Yoğun bakımda 21 hemşire hizmet vermektedir.

Erişkin genel cerrahi Polikliniği hastanemiz A blok zemin katında bulunmaktadır. Bu polikliniklerde hafta içi hergün sekreter kayıt masalarından sıra veya 182 MHRS sisteminden randevu alarak muayene olabilirsiniz.

Ayrıca hastanemiz acil servisinde 7 gün 24 saat olacak şekilde genel cerrahi uzmanı görev yapmaktadır.

Hastanemizde, kliniğimizin kullanımında üç ameliyathane odası mevcuttur. Ameliyathanelerimiz modern  ekipman ve tıbbi cihazlar ile donatılmış, enfeksiyondan korunma anlamında en üst düzey güvenlik önlemleri ve yapıya sahiptir.

Hastalarımız genel cerrahi ve gereği halinde diğer branşlardan katılan hekimler ile multidisipliner bir yaklaşım ile preoperatif hazırlıkları tamamlanmakta olup postoperatif rehabilitasyon bakım ve tıbbi işlemle yine ilgili kliniklerle koordineli bir şekilde yapılmaktadır.

Kliniğimizin hedefi hastalarımıza kanıta dayalı tıp eşliğinde en iyi ve yeni tanı ve tedavileri sunmak, ülkemiz tıbbına katkıda bulunacak bilimsel çalışma ve projeler yapmak ve geleceğimizi güvenle emanet edeceğimiz genel cerrahi uzmanları yetiştirmektir.

Kliniğin Yan Dalları:

Onkolojik Cerrahi ve Gastroenterolojik Cerrahi

Klinikte Yapılan Özellikli İşlemler:

 İleri derece laporoskopik ameliyalar, laporoskopik kolon tümörü ve mide tümörü ameliyatları, Obezite ameliyatları, sleeve gastrektomi ve gastrik baypass ve laporoskopik fıtık ameliyatları yapılmaktadır. Tüm malign hastaların meme ca, tiroid ca, pankreas ca (Whipple ameliyatı) karaciğer tümörleri (karaciğer rezeksiyonu)  kliniğimizde yapılmaktadır.

Hastanemizde laporoskopik safra ameliyatları bening meme kitleleri anal fissür ve hemoroid ameliyatları ve sünnet yapılmaktadır.

 

Tanı ve Tedavisi yapılan Hastalıklar:

Safra kesesi hastalıkları,   tiroid bezi hastalıkları mide rahatsızlıkları, kabızlık ve intestinal sistemin tüm rahatsızlıkları, obezite ve metabolik hastalıklar meme hastalıkları ve hemoroid anal fissür ve fistül rahatsızlıkları tedavi edilmektedir. 24 saat acile gelen tüm travmalar ve acil cerrahi rahatsızlıkların tedavisi ve müdahelesi yapılmaktadır.

 

Bölüme Bağlı Üniteler:

Genel cerrahi yoğun bakım

Endoskopi ünitesi

Acil müdahale polikliniği

 Nasıl Muayene Olurum:

Hastanemiz poliklinik katında bulunan kiosklardan ve sekreter kayıt masalarından sıra veya 182 MHRS sisteminden randevu alarak muayene olabilirsiniz.

22 Haziran 2022