Klinik Hakkında
03 Ocak 2024

ALGOLOJİ  KLİNİĞİ

Kliniğimiz yataklı servisi 1 adet servis kanadı ve 5 yataktan oluşmaktadır. Kliniğimizdeki tüm odalarımızda banyo, tuvalet, mini buzdolabı, refakatçi koltuğu, televizyon (her yatak için 1 adet ), kıyafet ve eşya dolabı bulunmaktadır.

 

Algoloji Polikliniği hastanemiz A blok, Z katında bulunmaktadır. Bu polikliniklerde hafta içi hergün sekreter kayıt masalarından sıra veya algoloji bölümü yandal olmasından dolayı nöroloji, fizik tedavi ve rehabilitasyon, ortopedi, beyin cerrahisi vb. bölüm hekimlerinin hastayı değerlendirip yeşil alan oluşturduktan sonra 182 MHRS sisteminden randevu alarak muayene olabilirsiniz.

 

Hastanemizde, kliniğimizin kullanımında 1 ameliyathane odası mevcuttur. Ameliyathanelerimiz modern ekipman ve tıbbi cihazlar ile donatılmış ve enfeksiyondan korunma anlamında en üst düzey güvenlik önlemleri ve yapıya sahiptir.

 

Hastalarımız fizik tedavi ve rehabilitasyon, beyin cerrahisi, ortopedi, nöroloji ve gereği halinde diğer branşlardan katılan hekimler ile multidisipliner bir yaklaşım ile preoperatif hazırlıkları tamamlanmakta olup postoperatif rehabilitasyon bakım ve tıbbi işlemler yine ilgili kliniklerle koordineli bir şekilde yapılmaktadır.

 

Kliniğimizin hedefi hastalarımıza kanıta dayalı tıp eşliğinde en iyi ve yeni tanı ve tedavileri sunmak, ülkemiz tıbbına katkıda bulunacak bilimsel çalışma ve projeler yapmaktır.

 

Klinikte Yapılan Özellikli İşlemler:

 

Kliniğimizde, baş ağrılarına yönelik minimal invaziv girişimlerden oksipital sinir bloğu, sfenopalatin ganglion bloğu, trigeminal ganglion bloğu, diğer periferik sinir blokları, boyun ve bel ağrılarına yönelik epidural ve faset eklem enjeksiyonları ve sinir köklerine yönelik radyofrekans tedavileri, omuz, diz vs gibi eklemlere yönelik, eklem içi enjeksiyonlar ve sinir blokajları, eklem sinirlerine yönelik radyofrekans tedavileri, zona, periferik damar hastalıkları ve kanser ağrılarına yönelik sinir blokajları gibi işlemler yapılmaktadır.

 

Tanı ve Tedavisi yapılan Hastalıklar:

Migren, küme, gerilim, nevralji gibi baş ağrıları, boyun ve kol ağrıları, bel ve bacak ağrıları, eklem ağrıları, fibromiyalji, zona, kanser ağrıları, periferik damar hastalığına bağlı ağrılar gibi ağrılı durumların tedavisi yapılmaktadır.

 

Bölüme Bağlı Üniteler:

Poliklinik: 1. kat A blokta yeralan üniteler

Servis: 4. kat C kanat

Ameliyathaneler: 1. kat, algoloji girişim odası

 

Nasıl Muayene Olurum:

 

Hastanemiz poliklinik katında bulunan sekreter kayıt masalarından sıra veya algoloji bölümü yandal olmasından dolayı nöroloji, fizik tedavi ve rehabilitasyon, ortopedi, beyin cerrahisi vb. bölüm hekimleri hastayı değerlendirip yeşil alan oluşturduktan sonra 182 MHRS sisteminden randevu alarak muayene olabilirsiniz.


  •