Anne-Bebek0001.jpg
0002.jpg
0003.jpg
0004.jpg

0002.jpg
0003.jpg
0004.jpg
0005.jpg
0006.jpg


0002.jpg

0002.jpg
0003.jpg
0004.jpg
0005.jpg
0006.jpg


EMZİRME GENEL BİLGİ NOTU İÇİN TIKLAYINIZ
SÜT SAĞMA BİLGİ NOTU İÇİN TIKLAYINIZ
EK BESİNLER BİLGİ NOTU İÇİN TIKLAYINIZ
ANNE SÜTÜ GENEL BİLGİ NOTU TIKLAYINIZ

Anne Dostu Hastane

Sağlık Bakanlığı tarafından anne adaylarını normal doğuma teşvik etmek ve hastanelerin güvenli, kaliteli doğum hizmetine ulaşmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen 'Anne Dostu Hastane' projesi çalışmaları hastanemiz tarafından tamamlanmıştır.

Anne Dostu Hastane kriterleri olan, güvenli ve kaliteli gebelik izlemi ve doğum hizmeti vermek, gebelik dönemi, travay doğum ve doğum sonrası süreçlerde gerekli danışmanlık hizmetleri sunmak, mahremiyet, hijyen ve konfor standartlarını yüksek tutmak, acil obstetrik durumlarda sevk kriterlerine uymak, anne ve bebek odaklı doğum hizmeti vermek, bu konudaki personeli eğitimli ve donanımlı tutmak gibi Sağlık Bakanlığının belirlediği ve istediği birçok kriter hastanemizde uygulanmaktadır.

Gebe Okulumuzda Sağlık Bakanlığının belirlediği kriterlere göre eğitim verilmektedir. Hastanemizin tek kişilik doğum üniteleri, normal doğumu özendirici, konforlu, gebeler ve annelerin kendilerini ev ortamında hissetmeleri için gerekli düzene sahip olup, eğitimli ebeler ve bebek hemşireleri tarafından gebelere doğum ve doğum sonrası süreçleri boyunca her türlü eğitim ve Danışmanlık hizmeti verilmektedir.  Ayrıca doğum odalarımızda anne adaylarına doğumu kolaylaştıran ve nefes egzersizleri  TV ünitelerine video şeklinde yüklenmiştir.

Hastanemizde doğum yapan anne adaylarına (lohusalara) lohusalık dönemi annelik hüznü, bebek bakımı ve emzirmeyle alakalı teorik ve uygulamalı eğitim hizmeti sunulmaktadır.

03 Ocak 2024