Ruh Sağlığı ve Hastalıkları

Klinik Hakkında

RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI KLİNİĞİ

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Poliklinikleri hastanemiz B Blok zemin katta yer almaktadır. Bu polikinliklerde hafta içi hergün kiokslardan, sekreter kayıt masalarından sıra veya 182 MHRS sisteminden randevu alarak muayene olabilirsiniz.

Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi (YGAP) ve Tutuklu Hükümlü Adli Psikiyatri Hastanesi (THAP) kapsamındaki hastalara hizmet verilmektedir.

Kliniğe Bağlı Bölümler

Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi (YGAP) : Kliniğimizde 14 servis hemşiresi, 1 Psikolog, 1 tıbbi sekreter görev yapmaktadır. Kliniğimiz yataklı servisi 2 servis kanadı, 50 tek kişilik odadan oluşmaktadır. Kliniğimizdeki tüm odalarda banyo ve tuvalet mevcuttur.

Tutuklu Hükümlü Adli Psikiyatri Hastanesi (THAP) : Kliniğimizde 14 servis hemşiresi, 1 Psikolog, 1 tıbbi sekreter görev yapmaktadır. Kliniğimiz yataklı servisi 2 servis kanadı, 50 tek kişilik odadan oluşmaktadır. Kliniğimizdeki tüm odalarda banyo ve tuvalet mevcuttur.

Tanı Ve Tedavisi Yapılan Hastalıklar

Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi (YGAP) ve Tutuklu Hükümlü Adli Psikiyatri Hastanesi (THAP) servislerinde tüm psikiyatrik hastalıkların tanı ve tedavisi yapılmaktadır. Şizofreni, Bipolar Bozukluk, Depresif Bozukluk, Opsesif Kompülsif Bozukluk, Zeka Geriliği gibi hastalıkların tanı ve tedavisi yapılmaktadır.

Klinikte Yapılan Özellikli İşlemler

EKT

Psikoterapi

YGAP Servisinde Yargı Organlarınca Gönderilen Hastaların Takip, Tedavi ve Adli Heyet İşlemleri

THAP Servisinde Tutuklu Hastaların Takip, Tedavi ve Adli Heyet İşlemleri

Nasıl Muayene Olurum?

Hastanemiz poliklinik katında bulunan sekreter kayıt masalarından sıra ve ya 182 MHRS sisteminden randevu alarak muayene olabilirsiniz.

Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi (YGAP) ve Tutuklu Hükümlü Adli Psikiyatri Hastanesi (THAP) kliniklerimizde muayene işlemleri belirli resmi prosedürler çerçevesinde yapılmaktadır.


  •  

22 Haziran 2022