Deri ve Zührevi Hastalıkları

Klinik Hakkında

DERİ VE ZÜHREVİ HASTALIKLAR (DERMATOLOJİ)  KLİNİĞİ

Kliniğimizde 1 profesör, 1 doçent ve 6 uzman hekim,5 Asistan hekim, 2 poliklinik hemşiresi ve 4 tıbbi sekreter görev yapmaktadır.

Deri ve Zührevi Hastalıklar (Dermatoloi) polikliniğimiz hastanemiz C Blok Zemin katta bulunmaktadır. Bu polikliniklerde hafta içi hergün kiosklardan ve sekreter kayıt masalarından sıra alarak veya 182 MHRS sisteminden randevu alarak muayene olunabilir.

Deri ve Zührevi Hastalıklar (Dermatoloji) polikliniğimizde kanıta dayalı tıp eşliğinde tüm dermatolojik hastalıkların tanı ve tedavisi yapılabilmektedir.

Kliniğe Bağlı Üniteler:

Poliklinikler: Zemin kat C Blokta yer alan üniteler

- Her dermatoloji poliklinik odasında yer alan Dermatoskop cihazı ile benign ve malign lezyonların tanı ve takibi yapılabilmektedir.

- Her dermatoloji poliklinik odasında yer alan Wood Işığı aleti ile bazı enfeksiyon hastalıkları ile pigmentasyon bozukluklarının tanısı ve takibi yapılabilmektedir.

- Her dermatoloji polikliniğinde yer alan Kriyoterapi cihazı ile et beni, siğil, seboreik kreatoz, solar lentigo gibi benign lezyonlar ile aktinik keratoz, bowen hastalığı, BCC, SCC, lentigo maligna gibi premalign ve malign lezyonlara müdahale yapılabilmektedir. 

Dermatoloji Müdahale Odası:

- Shave biyopsi, punch biyopsi, insizyonel ve eksizyonel biyopsi teknikleri ile deri lezyonlarının tanı ve tedavisine katkı sağlanabilmektedir.

- Deri prick testi; allerji hastalarının tanısında kullanılabilmektedir.

- Elektrokoter Cihazı ile siğil, et beni, seboreik keratoz, nasır, piyojenik granülom gibi birçok deri hastalığının tedavisine katkı sağlanmaktadır.

Fototerapi Ünitesi:

Kabin tipi kombine UVA+Darband UVB cihazı ile psoriazis, vitiligo, mikozis fungoides gibi birçok dermatolojik hastalığın tedavisi yapılabilmektedir.

El-Ayak UVA cihazı da bazı hastalıkların el ve ayak lezyonlarında tercih edilebilmektedir.

Lazerler:

Pulse Dye Lazer cihazı ile vasküler lezyonlarda oldukça etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.

Q-Switch Nd: YAG lazer cihazı da bazı cilt lekelerinde tercih edilebilmektedir.

Excimer UV-light lazer cihazı da vitiligo ve psoriazis gibi bazı hastalıklarda kullanılabilmektedir.

Nasıl Muayene Olurum?

Hastanemiz poliklinik katında bulunan kiosklarda ve sekreter kayıt masalarından sıra ve ya 182 MHRS sisteminden randevu alarak muayene olabilirsiniz.

30 Mart 2022