Radyoloji

Klinik Hakkında

 

RADYOLOJİ KLİNİĞİ

Birimimizde;

6 adet Doppler özelliği bulunan ultrasonografi (USG) cihazı,
Girişimsel işlemlerde kullanılan 1 adet USG cihazı,
2 adet 128 dedektörlü Bilgisayarlı Tomografi (BT) cihazı,
2 adet 1.5 Tesla Manyetik Rezonans Görüntüleme (MRG) cihazı,
1 adet mammografi cihazı,
4 adet röntgen cihazı,
4 adet portabl röntgen cihazı bulunmaktadır.

Altı adet USG odasının beş tanesinde hafta içi 08.00-12.00 ve 13.00-16.00 saatleri arasında randevulu poliklinik USG hizmeti sunulmaktadır. Bir odada ise hafta içi 09.00-23.00 saatleri arasında ve hafta sonu 12.00-19.00 saatleri arasında acil poliklinik USG hizmeti verilmektedir.

BT ve MRG tetkiklerinin çekim ve raporlaması hizmet alımı usulüyle özel şirket Teknisyen ve Radyologları tarafından icra edilmektedir. USG hizmeti hastanemiz kadrolu Radyologları tarafından îfâ edilmektedir. Acil hastalar için 24 saat BT ve MRG hizmeti takdim edilmekte olup tetkik icrâ edildikten en geç 2 saat içerisinde Radyoloji mütehassısları tarafından raporlanmaktadır.

Poliklinik BT istemleri 1 gün, MR istemleri ortalama 3 gün içerisinde çekilmektedir. Çekim sonrası tetkikler, ortalama 3 gün içerisinde raporlanmaktadır.

Klinikte Yapılan Özellikli İşlemler:

Girişimsel radyoloji işlemleri olarak; tiroid, karaciğer, meme, cilt altı yumuşak doku kitlesi biyopsileri ve Perkütan sıvı ya da Apse drenaj işlemleri yapılmaktadır. Yoğun bakım ve yenidoğan servislerinde konvansiyonel ve Portabl USG cihazları ile lüzum halinde hasta başında hizmet verilebilmektedir.

Nasıl Muayene Olurum:

Hastanemiz poliklinik katında bulunan kiosklardan ve sekreter kayıt masalarından sıra veya 182 MHRS sisteminden randevu alarak muayene olabilirsiniz.

03 Ocak 2024