Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi


KEMOTERAPİ  ÜNİTESİ
 

4 oda ve 9 yataklı olarak düzenlenen ünitemizde ,  Türkiye de ilk kez yerli üretim olan bir sistem tarafından  1 torba kemoterapi  ilacı 3.5 dakika gibi kısa bir sürede hazırlanmaktadır. 4 hasta için aynı anda ilaç hazırlayabilen sistem tam kapalı ve otomatik özelliği sayesinde, sitotoksik  ilaçların dış ortama kontaminasyonu ve sağlık personelinin ilaca maruziyeti önlenmektedir.

 Ayrıca sistem tam otomatik atık mekanizmasına sahip olduğu için atıklar, el değmeden kilitlenebilir kutulara aktarılırken,  artan ilacı hatırlatan akıllı yazılım ile ilaçların zayi dozları asgari seviyeye çekilerek ülke ekonomisine ve farmakoekonomiye katkı sağlanmaktadır.

Kliniğimizde,146 ülkede geçerli patentine sahip olduğumuz es zamanlı üçlü doğrulama sistemi sayesinde hazırlanmakta olan ilaçların gravimetrik ve volumetrik doğrulamaları eş zamanlı ve otomatik olarak yap Operatörün sistemi değil, sistemin operatörü yönlendirdiği akıllı yazılım sayesinde beşeri hataların önüne geçilirilerek medikasyon hata paylarının  %1’in altına inmesi sağlanır.

Tam otomatik atık mekanizması sayesinde atıklar el değmeden atılır atık kutuları tek bir tuşla el değmeden tekrar açılmayacak şekilde kilitlenir. Çevreye bulaşması önlenerek atıkların bertaraf edilmesine katkı sağlanır.

Artan ilacı hatırlatan akıllı yazılım sayesinde ilaçların zayi dozları asgari seviyeye çekilerek ülke ekonomisine ve farmakoekonomiye katkı sağlar.  • 1.JPG
  • 10.JPG
  • 6.JPG
  • 9.JPG