Göz HastalıklarıKlinik Hakkında


GÖZ HASTALIKLARI KLİNiĞi

Kliniğimiz yataklı servisi 9 tek kişilik, 3 çift kişilik olmak üzere 15 yataktan oluşmaktadır. Kliniğimizdeki tüm odalarımızda banyo, tuvalet, mini buzdolabı, refakatçi koltuğu, televizyon (her yatak için 1 adet), kıyafet ve eşya dolabıbulunmaktadır.

Erişkin göz Polikliniği hastanemiz B blok zemin katında bulunmaktadır. Bu polikliniklerde hafta içi her gün sekreter kayıt masalarından sıra veya 182 MHRS sisteminden randevu alarakmuayene olabilirsiniz.

Ayrıca hastanemiz acil servisinde 7 gün 24 saat olacak şekilde icapçı Göz Hastalıkları Uzmanı görev yapmaktadır.

Hastanemizde, kliniğimizin kullanımında 2 ameliyathane odası mevcuttur. Ameliyathanelerimiz modern ekipman ve tıbbi cihazlar ile donatılmış, enfeksiyondan korunma anlamında en üst güvenlik önlemleri alınmış yapıdadır.

 

Klinikte Yapılan Özellikli işlemler :

Vitreoretinal cerrahi işlemler, katarakt, glokom, kornea nakli, şaşılık, konjoktiva ve kapak cerrahileri, yaşa bağlı makula dejenearasyonu için intravitreal enjeksiyon tedavileri, diyabet ve hipertansıyon ve diğer sistemik hastalıklarabağlı retina hastalıklarının tedavisi, yatan hastalarda prematûre tedavisi.

Tanı ve Tedavisi yapılan Hastalıklar:

 Refraktif kusur (miyopi, asrigmatizma, hipermetropi, presbiyopi) tedavileri, glokom, katarakt, şaşılık, kapak, konjokfival, korneal ve göz yaşı kanalı cerrahileri

03 Ocak 2024